اخبار خودرو

تسلا 3 پرفروش ترین سدان برقی در آمریکا

بر اساس توئیت منتشر شده از تسلا موتورز، شرکت خودروسازی آمریکایی، اخیرا مدل 3 تسلا سایز متوسط پرفروش ترین سدان برقی در آمریکا معرفی شد.

اولین امکان ثبت نام برای خودروی تسلا مدل 3 در تاریخ 31 مارس سال 2016 شروع شد. نام نویسی برای خودرویی که تا آن زمان وارد بازار نشده بود. تعداد 325 هزار سفارش در هفته اول برای تسلا مدل 3 ثبت شد و در طول یک ماه این عدد به 400 هزار دستگاه رسید. که تا زمان تحویل خودرو حدود 12 درصد از این آمار کاهش یافت ولی در نهایت تعداد کل سفارش های مردم برای این خودرو به 445 هزار دستگاه رسید.

tesla3-new

به گفته ی تسلا سهم بازار از فروش مدل 3 تسلا توانست از آمار فروش رقبایی همچون مرسدس بنز C کلاس (Mercedes-Benz C-Class) که خود نسبت به سه خودروی پرفروش آمریکا آئودی (Audi A4)، بی ام و سری 3 (BMW 3 Series) و لکسوس (Lexus IS) آمار فروش بالاتری داشت، پیشی بگیرد.

model3-tesla

همچین رکوردی برای شرکت تولید کننده ای که حدود ده سال از شروع به کارش میگذرد اصلا شاهکار کوچکی نیست تسلا در کالیفرنیا بسیار تلاش میکند که در تاریخ کوتاه شروع به کار خود نامش را در صدر جدول پرفروش ترین ها ثبت کند.

طبق گراف زیر تسلا مقایسه ای از مدل 3 خود را با چهار خودروی پرفروش آمریکا ارائه داده است :

البته احتمال دارد این مقایسه مربوط به مدل 4 درب این خودروی برقی باشد.

tesla-graph

برای اثبات صحت آمارهای ارائه شده تسلا نگاهی به اعداد و ارقام ارائه شده در مورد تسلا مدل 3 از سمت بلومبرگ می اندازیم.

طیق تخمین گزارش شده بلومبرگ در هر هفته 2560 دستگاه تسلا مدل 3 تولید می‌کند و در پایان سال 2018، 34414 دستگاه از این خودرو به تولید خواهد رسید.

به گفته ی ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا موتورز، در روز 500 دستگاه مدل تسلا 3 تولید می‌شود که با این حساب 3500 دستگاه در طول یک هفته به تولید خواهد رسید.

tesla3

بررسی آمار فروش مرسدس به عنوان یکی از رقبای تسلا نشان می دهد که این برند آلمانی در ماه می 2018، 5419 دستگاه خودروی مرسدس مدل کلاس C به فروش رسانده است و عدد 23917 دستگاه برای کل سال خواهد بود، که این آمار 30 درصد از کل فروش سال قبل کمتر می باشد. در این آمار بیشتر تعداد فروش نوع سدان این خودرو در نظر گرفته شده است و تعداد کمی مربوط به نوع کوپه از این خودرو می شود. در نتیجه کاملا واضح است که تسلا تولید و فروش بیشتری از مدل 3 نسبت به مرسدس خواهد داشت.

tesla-3 mersedec-class-c

باید به این نکته توجه داشت با اینکه مرسدس کلاس C تنها رقیب مستقیم برای تسلا مدل 3 محسوب می شود اما خریداران ممکن است خودروهایی همچون مرسدس CLA سدان، بی‌ام‌و سری ۲ و سری ۴ را نیز جایگزینی برای تسلا مدل 3 بداند.

همینطور مرسدس CLA سدان در ماه اخیر 2527 دستگاه را به تولید رسانده است که این عدد در کل سال به 9622 دستگاه می رسد.

tesla3-2018

با این حال باید به این نکته توجه داشت که اگر چه آمارها حاکی از آن است که تسلا در بین رقیبان خود مانند مرسدس C کلاس، بی‌ام‌و سری ۳ و لکسس IS پرفروش ترین محسوب می شود اما با در نظر گرفتن انتخاب مشتری و طرفداری از برندهای رقیب خیلی این آمار نمی تواند قابل اطمینان باشد.

منبع
AUTOBLOG
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن