اخبار خودرو

معرفی پورشه کانسپت Speedster 911

پورشه این کمپانی آلمانی در تولد 70 سالگی خودروهای اسپرتش از خودروی پورشه مدل کانسپت Speedster 911 رونمایی کرد که می توان آن را عضو تازه ای از مجموعه ی اسپیدستر دانست.

porsche-speedster-2019

در سال 1948 برای اولین بار این کمپانی با عرضه پورشه 356 مدل وان به دنیای خودروهای اسپرت وارد شد.

speedster-365

با نگاه اول به این خودرو می توان دریافت که بر اساس مدل 911 کاررا 4 کابریولت در واقع آخرین نسل 911 طراحی شده است. برآمدگی های قسمت پشت خودرو که طراحی خاصی به اسم Streamliner می باشد و بدنه کناری خودور باعث شده که شباهت زیادی با پورشه 365 مدل وان احساس شود.

مانند مدل های مسابقه ای پورشه این خودرو از رنگ های نقره ای و سفید بهره می برد. آینه های قدیمی مدل 911 با مدل جدیدی از آینه مخصوص مسابقه با استایل تالبوت عوض شده است.

porsche-speedster-2019

مدل چراغ های جلو نیز به مانند مدل مسابقه ای پورشه تغییر کرده که یاد آور دوران مسابقات پورشه می باشد. عدد 70 روی درهای این خودرو نمایانگر هفتادمین سالگرد تولد این کمپانی می باشد که کلمه  PORSCHE نیز در زیر آن نوشته شده است.

speedster-concept

porsche-911-speedster-concept

شیشه های 21 اینچی جلو نسبت که نسبت به مدل های قدیمی تر زاویه بیشتری به خود گرفته اند و رینگ های زیبا و براق، مخزن سوخت گیری خودرو در کاپوت جلویی و پوششی برای آینه ها که مانع از خیس شدن آنها در فضای مرطوب و بارانی می شود را میتوان از تغییرات جدید به کار رفته در این خودرو دانست. در این خودرو نشانه ای از سیستم های مدرن مانند جهت یابی، سیستم صوتی، رادیو، صفحه نمایش و هواکش وجود ندارد ولی از نظر قدرتی به یک پیشرانه 6 سیلندر خطی با قابلیت تولید 500 اسب‌ بخار مجهز است که به واسطه جعبه دنده 6 سرعنه دستی به چرخ ها منتقل می شود.

concept-911

هر چند خودروی Porsche speedster 911 مانند هر خودروی کانسپت دیگر شاید هرگز به مرحله ی تولید نرسد اما شاید هم به تعداد محدودی در سال 2019 تولید شود و توسط کسانی که قدرت خرید آن را دارند به فروش برسد.

منبع
NEWATLAS
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن