اخبار خودرو

برند جدید جگوار لندرور و چری

شرکت خودروسازی چری اتو (Chery Auto) چین و گروه جگوار-لندرور (Jaguar Land Rover)  که خبر انعقاد قرارداد سرمایه گذاری مشترک خود را در سال 2012 اعلام کردند.

بر طبق این قرارداد اخیرا دو طرف توافق کردند خودروهای مختلفی تحت برند مشترک چری-جگوار-لندرور و نیز خودروهای تحت برند جگوار لندروور (JLR) تولید و به بازار عرضه کنند.

Chery-Jaguar-land-rover

مدیران ارشد این دو شرکت بعد از امضای قرارداد مذکور بصورت مشترک بیانیه ای صادر کردند که در آن آمده است: “این جوینت ونچر تصویری جدید و خیره کننده از دو شرکت چری و جگوار-لندرور به بازار ارائه خواهد کرد. در حال حاضر تقاضا برای محصولات جگوار-لندروور به سرعت در بازار چین رو به افزایش است و ما معتقدیم به واسطه این همکاری مشترک، به عنوان یک برند محبوب به نحو مطلوبی به تقاضای موجود در بازار پاسخ دهیم. امیدواریم با کمک هر دو برند، توسعه R&D و نیز برخورداری از امتیازات و منابع منطقه ای بتوانیم به مشتریان خود در بازار چین مناسب ترین خودروها را طراحی و عرضه کنیم”.

Chery

این حرکت بخش مهمی از استراتژی فروش جهانی میان دو شریک خواهد بود که توسط خودروساز بریتانیایی ارائه شده است و با هدف افزایش قابل توجه حضور خود در چین، به عنوان بزرگترین بازار خودرو در جهان انجام می شود.

به نظر میرسد برند پیشنهادی جدید، مشابه Lynk & Co باشد که در سال ۲۰۱۶ توسط جیلی چین و با همکاری ولوو راه اندازی شد.

Lynk-Co

بر طبق گزارش رسانه های چین این برند جدید در دسته بندی کلاس خودروهای متوسط عرضه خواهد شد و تاکید زیادی بر تولیدخودرو الکترونیکی خواهد داشت.

شایعات در این خصوص حاکی از آن است که کارشناسان این طرح در راستای تلاش گروه خودروسازی JLR برای احیای برند رُور (Rover) هستند. برند رُور در گذشته قصد داشت خودروی سالون Rover ۵۵ را در کشورهای متعددی روانه بازار کند اما هیچ گاه به مرحله تولید نرسید. با توجه به محبوبیت کلاس سالون در چین، این کشور می تواند به عنوان مکانی برای احیای برند مرده رُور عمل کند.

به نقل از یکی از مقامات رسمی گروه خودروسازی جگوار لندرور پس از شروع آهسته در زمینه توافق سرمایه گذاری مشترک، جگوار لندرور اکنون چهار مدل خودرو در کشور چین تولید می کند. این محصولات عبارتند از : رنج رور ایووک، لندرور دیسکاوری، جگوار XEL و XFL. علاوه بر این برنامه هایی برای تولید شاسی بلند جگوار E-Pace در چین نیز اعلام شده است.

jaguar-xelLand-Rover-Dicoveryrange-roverJaguar-E-Pace

منبع
AUTOCAR
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن